דרופלקון שיקאגו - סיכום

ליאור | ביום ש', 03/12/2011 - 20:51
I'm attending DrupalCon Chicago, March 7-10, 2011

אז זהו עוד דרופלקון עבר על כוחותנו והוא הורכב מרגעים מגניבים (וגם כמה אכזבות).
היו מעל 3200 אנשים - הרבה הרצאות מעניינות ונוכחות גוברת של ישראליים בכנס - אמיר ורן מקודאואזיס , זהר וזהר מקלטורה הצטרפו אלינו ואנחנו היינו 4 - זהר, גברי, אני ויניב (שנסע לשם במסגרת עבודת שידרוג המודול של קלטורה לדרופל 7).
מבחינתנו היה מעניין כי זו הפעם הראשונה שבה היינו ספונסרים בארוע.
בסך הכל היה מעניין כרגיל אך הכנסים האמריקאיים נהיים יותר ויותר מסחריים ככל שעובד הזמן - הכל מופק בצורה מקצועית אבל הדרופלקונים האירופאיים בעלי יותר "נשמה".
החסויות היו נחמדות ומבאסות בעת ובעונה אחת - העוגן של דוכן הוא נחמד לאיסוף לידים או פשוט למגע עם האנשים אבל מצד שני כל הזמן צריך לוותר על הרצאות בשביל לאכלס את הדוכן וההפרדה השנה בין הקומות של נותני החסויות ושל ההרצאות לא הייתה אופטימלית.

ההרצאות והתכנים

כרגיל היו keynotes מצויינים - דריס קצת שינה סגנון בהרצאה המרכזית שלו (בעיקר סגנון הפרזנטציה) אבל הוא הציג את המשמעות של השלבים האחרונים (השידרוג לgit , שחרור דרופל 7 וכדומה).
מעבר לעבר הוא מביט פנימה לעתיד ולמרות שלא התחייב נראה שבדרופל 8 נראה את דרופל כתשתית לפיתוח למובייל ודגש על ניהול הdeployment לproduction השימוש בuuid ועוד.

הkeynote השני היה של klay shirky ובעודו מעניין ונוגע בהיבטים שונים של התנהגות קהילתית הוא נפל היטב לתוך הקטגוריה של - "חבר ,אתה חופר".
ביום האחרון gerad spool נתן הרצאה מצחיקה ומגניבה על עיצוב אינטואטיווי - מאוד מהנה ומחכים.
לי היה את הכבוד להשתתף בהרצאה שעסקה בכלי ניהול שעוזרים לנו בעבודה השוטפת - אירחתי את אריק מdevelopment-seed - אהרון מcivic-actions וגודי מzivtech - והיה מעניין לראות כמה אנחנו דומים ושונים ולקבל רעיונות להמשך.
האכזבה הגדולה שהיתה להרבה אנשים היתה שאמתי לא הצליח להגיע לכנס - אנשים ממש התלהבו מההרצאה הקודמת של בקופנהגן ומאוד קיוו לראות לאן הוא ייקח את ההצגה הכי טובה בעיר.

דרופלאגר - reloaded

אחד מהארטרקציות שהובלנו בדוכן המשותף עם קלטורה היתה ה"Drupalager HappyHour" שהייתה ביום רביעי.
לאחר 3 כנסים בהם הברחנו אלכוהול בתיקים - הבנו שהשיטה הזו לא סקאלאבילית ושנצטרך להתאמץ טיפה יותר.
קלטורה עזרה לנו לממן חבית בירה של הייניקן ואנחנו עזרנו להתחיל את הבאזז האלכוהולי מוקדם.
כל מי שרצה במהלך הכנס לקבל חולצת דרופלאלאגר היה צריך לצלם QR קוד ובכך הוספנו לעצמנו עוד כמה עוקבים בטוויטר.

טרנדים ושונות

לסיכום הטרנדים החמים הם חברות דרופל שמרימות שירותי רשת (software as a service) כמו development seed עם mapbox וtilemill
pantehon -דיוויד שטראוס עזב את four kitchens, nodesquirl של רונן.
גברי ויניב השתתפו בסשן על דרופלקומרס המחליף המבוסס על דרופל 7 של אוברקארט וחזרו עם מבט מזוגג של מאוהבים טריים - הecommerce הבא שנעשה כנראה שכבר נעשה שם.
אני וזהר השתתפנו מאידך בסשן שפתח את העלויות של חברות הדרופל המובילות ושל פרילנסרים מובילים וקיבלנו קצת פרופורציות (פעם חשבנו שאנחנו יקרנים :) ).

בסך הכל בגלל שאני עוזב את הניהול השותף בלינווייט לטובת עבודה ב"BizzyNow" זה נראה לי הדרופלקון האחרון שלי למשך זמן מה - ככה שהיה ממש מסיבת פרידה מגניבה מבחינתי.

תגובות

תודה על הדיווח ליאור, כיף לשמוע ולדעת שיש לנו נציגים טובים ומשמעותיים בקהילה העולמית.
גם זהר דיבר בפייסבוק על היציבות של ecommerce בדרופל 7 ואשמח לשמוע מעט יותר על חוות דעתך.