אקווייה - האם מיועד למערכת רב-אתרית (מולטיסייט)?

שלום.

שמחתי על הודעת ההשקה של מערכת אקווייה, גם קראתי על השירות אתר שלהם ואף צפיתי בסרטוני הווידיאו והקשבתי לפודקאסטים עם דריז בויטארט. זה נראה יפה מאוד וכדאי לשימוש.

מה שלא הבנתי זה, האם המערכת היא כמו מערכת רגילה, ואני יכול לעשות מולטיסייט?

הי אמיר
אמנם עוד לא פרסמנו ביותר מדי צלצולים וצפירות אבל אנחנו שותפים של אקוויה ונמכור את שרותיהם בארץ.
ביררתי את הנושא שהעלית וזוהי תשובה רשמית של הצוות שלהם...

In almost all cases,
Tue, Sep/30/2008 - 8:44pm GMT - Brenda Boggs

In almost all cases, multisite configurations are going to need two separate Acquia Network subscriptions, this way you're receiving heartbeats, notifications and other stats for each site. A subscription is based on a URL, whether it be on its own primary domain, sub domain, or even in the form of example.com/site1 and example.com/site2, makes no difference.

Hope that helps,

Brenda Boggs
Acquia Technical Assistance Center

* reply

לגבי שאלת הערך לשימוש - דווקא למי שמתכוון לתמוך במספר לקוחות השרותים של אקוויה מגניבים, אם תגלגל את העלות של התמיכה על הלקוח יהיה ידך פאנל ניהול של כל הלקוחות שלך הכולל מדדי בריאות, הודעות שגיאה, סינון ספאם ובהמשך דוחות אבטחת מידע, תיוג אוטומטי וטיפול בוידאו והפצת תכנים בcdn ועוד...
הרעיון הוא שיש לך מטריית תמיכה מקצועית וזמינה לפרויקט הדרופל שלך - אנחנו נספק את השירות הזה באם תהיה דרישה לו בעברית.
אני מתכוון להרחיב קצת יותר באתר של לינווייט בדרופל ישראל ובעוד משאבי רשת על ההבדלים והנסיבות ומתי ולמי כדאי להתחיל עם אקוויה דרופל...
זה בהחלט נושא מרתק וחברה מרתקת ללוות מרחוק.
אני ממליץ לנסות את הגרסא הקהילתית החינמית, המשמעות אבל היא שלא תוכל לקבל את כל שירותי הרשת לכל הmultisites שלך אך לדעתי אין מניעה שתתקין שם עוד sites.

אהמממ...

קודם כול ליאור, אתה זריז - סחתיין.

ברור שאפשר וגם צריך שהלקוח ישלם את עלות התמיכה, אבל 500 דולר לכל דומיין? זה אומר, נניח, כולל עלויות אחסון, משהו בסביבות 2,000 שקלים (עוד שנה מישהו יראה את זה ויצחק כשהדולר יהיה שווה לשני שקלים...)

תוסיף עוד 1,000 שקלים למעצב ברמה.

תוסיף את הרווח שאתה צריך לגזור.

תוסיף מסים...

כמה כבר אפשר לדרוש על אתר שבנוי רק על מודולים מוכנים (ואני יודע שהם רבים - http://acquia.com/products-services/acquia-drupal-modules) בלי קידוד?

אממ...

מצאתי באתר שלהם הסבר דומה, אבל עם סיפא יותר אופטימית:

The subscriptions are priced on a per site basis. How do you define a "site" for subscription pricing purposes?

We define a site the same way Drupal does. When you set up a Drupal site, you give the site a name. Each such site needs a separate subscription so that it can be referenced and supported individually. This is true even if Drupal core and contributed module code, databases, content, user bases, etc. are configured to be wholly or partly shared across multiple sites on the same server.

The reason that we price our subscriptions on a per site basis is that the cost of support increases in rough proportion to the complexity of the supported environment and that complexity increases as the number of sites increases. We recognize that this is not strictly true in all situations, and there will certainly be edge cases were this pricing model breaks down. Our direct sales team offers substantial volume discounts for organizations who desire Acquia Network subscription coverage for multiple sites and we are very willing to structure custom subscription pricing tailored to meet the needs of special situations. If you feel that our standard pricing approach doesn't work well for you, please call our sales team to explain your situation. Chances are good that we will be able to find a mutually agreeable solution.

אגב, אין אפשרות בטקסט העשיר כאן ליישר לשמאל... באסה.

אבל, רגע... במקום אחר הם אומרים ש:

Can I transfer my subscription to another site or another organization?

You may transfer a subscription to another site owned by you or your organization. You may not transfer your subscription to a site owned by another individual or another organization.

הם לא אומרים כל כמה זמן ניתן להחליף את האתר הנתמך... טוב, ברור שהם לא מתכוונים לתחמנות ישראלית בנוסח הבא:

יום ב - יש לי בעיה באתר X - "תעבירו לי את המנוי לאתר X". בקשה לעזרה עבור אתר X.

יום ג - יש לי בעיה באתר Y - "תעבירו לי את המנוי לאתר Y". בקשה לעזרה עבור אתר Y.

 

וברצינות, צריך לדבר איתם על משהו יותר הגיוני בסגנון כזה:

אתר אחד - 500 דולר.

אתר נוסף - 450 דולר.

אתר נוסף - 405 דולר.

אתר נוסף - 365 דולר.

אתר נוסף - 329 דולר.

אתר נוסף - 297 דולר.

אתר נוסף - 267 דולר.

אתר נוסף - 241 דולר.

אתר נוסף - 217 דולר.

אתר נוסף - 196 דולר.

10 אתרים - 2,767 דולר. שזה 277 דולר לאתר, בממוצע.

 

מי שבעד שיצביע בסמס.

הי אמיר,
קודם כל אתה לא חייב להשתמש באקוויה, תמיד תוכל לקחת שרותי תמיכה מחברה אחרת (אני מכיר חברה או שתיים שנותנות שרותי אינטרנט שיסכימו להצעה שלך)
היתרון באקוויה הוא בסטנדרטיזציה של השירותים והניהול ממקום אחד.
אנחנו נשווק את אקוויה הרבה יותר לכיוון של ארגונים וחברות גדולות ולדעתי פחות ליזמים עם מספר אתרים פרטיים.
באותו פוסט שציטט ממנו - https://acquia.com/network/node/9820#comment-2051 ואני אעדכן בהמשך.
בסופו של דבר די ברור שאתה משלם עבור שרותים לדומיין ואם יש לך מספר דומיינים זה פחות חשוב על בסיס מה הם מאורחים - השירות הוא לדומיין.
החבילות שלהם הם gpl אז השימוש בהם צריך להיות בסדר.

קראתי פעם שלישית באתר שלהם ואולי אני מבין יותר טוב כעת. אני מתחיל להבין את הגדולה של מה שהם נותנים.

1.
הם בעצם מציעים את פאנל הניהול חינם, נכון? אם כן, אז זה כבר הרבה מאוד. כלומר, עכשיו אני מבין שרק תמיכה אנושית עולה כסף ואילו השימוש בכל הכלים האוטומטיים זה בחינם. האם אני מבין נכון?

2.
ואיך זה יעבוד? איך הם מתחברים לאתר שלי ושולטים בו? גם אם זה אירוח שיתופי? אני למשל בסייט5, ויש מאות אתרי אירוח, איך הם יתחברו לכל אחד?

בקישורית:
http://acquia.com/products-services/acquia-network
יש הסברים אבל לא הצלחתי לדלות תשובות.

3.
האם שדרוג תת-גרסאות וגרסאות של מודולים (הכלולים בחבילה שלהם) יבוצע על ידי כמו עד כה, על ידי דרך פאנל הניהול שלהם או באופן אוטומטי על ידי הארכיטקטורה שלהם?

"האינטרנט הזה זה משהו..."

כמה תשובות...
1. "פאנל הניהול" על האתר המותקן הוא חינם - מערכת הניהול הכוללת מעקב על זמינות האתר, הפעלת הcron וזיהו של שינויים בקוד המקור היא פר domain כך שה"כלים האוטומטים" אינם בחינם הם משולמים פר דומיין.
2. על האתר שלך מותקנים מספר מודולים של acquia שתפקידם לתקשר עם הaquia network אין שליטה אך יש תקשורת דו סטרית.
3. אין פה פאנל ניהול ששולטעל מודלים וכדומה (עדיין) לדעתי אחד מהצעדים הבאים שלהם (דעה אישית לא בתור שותף) הוא שהם יעשו משהוא בסגנון של agent שגם יתקין גרסאות של מודולים וישדרג אותם - כמו up2date של חברת redhat.