אקוויה בעברית?

druvision | ביום ו', 10/24/2008 - 13:54

בהמשך [לפוסט של אמיר סימן-טוב](http://drupal.org.il/node/2366), אקוויה דרופל היא גם פשוט מארז מודולים שנתמכים על ידי חברת אקוויה ותואמים זה לזה. אפשר להוריד אותה בחינם - אקוויה דרופל היא GPL - וזה יחסוך את ההורדה הנפרדת של המודולים. אפשר להוריד משם גם תיעוד שהוא הרבה יותר טוב ממה שקיים באתר דרופל ישראל. כמובן - מי שרוצה תמיכה או שירותי רשת יצטרך לשלם. אבל מי שמסתדר לבד - יוכל תמיד לשדרג על ידי הורדת גירסה מתקדמת יותר מאתר acquia, ללא צורך בתשלום. וזה הייתרון - שהמודולים ייתמכו (ב"ה) גם בגירסאות הבאות של דרופל. אם כן, יש עניין בהתקנת אקוויה דרופל גם למי שאינו מעוניין בתמיכה מסחרית (נכון, כדאי לבטל את המודולים Acquia agent, ו-Acquia site information כדי שהודעות על האפשרות לשדרג יפסיקו להופיע).

אם כך, נשאלת השאלה לאן נעלמה גירסת העברית של דרופל להורדה מהאתר, שהופיעה מצד ימין, והאם מתוכננת במקומה גירסת עברית של acquia להורדה מאתר דרופל ישראל.

אם לא מתוכננת כזו גירסה, האם מישהו ניסה להתקין על אקוויה עברית מאתר דרופל העולמי? ואיך זה הלך?

שבת שלום

תגובות

הגרסה העברית של דרופל לא נעלמה לשום מקום. היא שוכנת לבטח בדיוק באותו מקום שבו היתה עד היום: http://drupal.org.il/drupal-he. נוסף על כך - העמוד מקושר מהתפריט הראשי.

מאחר שאקוויה דרופל היא דרופל לכל דבר ועניין, רק עם מספר **תוספות**, התקנת עברית לא אמורה לגלות בעיות מיוחדות.

לפי שעה לא מתוכנן מהלך של הספקת אקוויה דרופל בעברית, אם כי זהו רעיון מעניין. אני אבחן אותו. על כל פנים, כחלק מ[שותפותה של לינווייט עם אקוויה](http://acquia.com/partners/showcase/linnovate), נוכל להתקין את התרגום העברי עבור מי שיחפוץ בכך, ואני משער שדבר זה לא יהווה חריגה מהמוצר עבורו ניתן השירות, ועבורו ניתנת התמיכה מאקוויה.

טוב, התקנת העברית הלכה די בקלות. הורדתי את [קובץ התמיכה העברית](http://drupal.org/project/he), פתחתי אותו לתוך ספריית השורש של דרופל, והפעלתי את העברית בממשק הניהול, בסדר זה.

cd ~/www
wget http://ftp.drupal.org/files/projects/he-6.x-1.0.tar.gz
tar -zxvf he-6.x-1.0.tar.gz

חשוב לציין שיש להפעיל את העברית בממשק הניהול רק אחרי שהורדנו את הקבצים.

ההנחיות מניחות שיש לכם חשבון אחסון עם SSH.

אפשר בבקשה לדעת איך נראה אתר שהותקן בו אקוויה לדוגמא?
באיזה מודולים זה תומך?
האם כדאי?

תודה

אתר דרופל יכול להיראות כמו שאתה רוצה. פשוט [בחר עיצוב](http://drupal.org/project/themes). רשימת העיצובים די ארוכה, אך אם המדובר על עברית, חפש עיצוב שתומך ב-RTL. אתה יכול להתאים עיצוב קיים (צבעים, לוגו, תמונות), לבנות עיצוב חדש או לבקש ממישהו לבנות לך אותו לפי סקיצה מגרפיקאי.

בכל מקרה, הנה האתר שהעליתי היום עם אקוויה דרופל: [דולפין היי-טק](http://idolphin.co.il). זהו אתר בנושא [חיפוש עבודה](http://idolphin.co.il) ויצירת עיסוק מספק בעולם ההיי-טק. עדיין לא טיפלתי בנושא העיצוב - כך שהעיצוב הוא עדיין אחד מהעיצובים הדרופליים הסטנדרטיים - גרלנד - ואתה יכול להתרשם (שיניתי רק צבע ולוגו ואת זה אפשר לעשות דרך ממשק המנהל בלי לגעת בקוד. פרט לכך זה אותו עיצוב כמו באתר דרופל ישראל).