ממשק דרופל לאינטרנט של הדברים

wide | ביום ו', 08/05/2016 - 17:39

האם יש ניסיון למישהו במערכת כזאת?

לאחר שלמדתי על סוגי המערכות המשולבות עם הבית חכם, חשבתי לממשק אותה עם דרופל בשביל..

1. בטחון לבני הבית
בבית חכם ניתן לשלב מערכת אזעקה מתקדמת המחוברת ישירות אל יחידת הבקרה של הבית החכם וללא צורך במערכת אזעקה קונבנציונאלית.
מערכת הגלאים המשולבת בזמן בנית הבית, מעניקה הגנה חיצונית ופנימית מפני פורצים. בזמן חדירת פורצים אל הבית (או החצר) יופעל צופר עוצמתי והאורות בכל הבית יהבהבו. תשלח קריאה אל מוקד האבטחה ומיסרון ישלח אל בעלי הבית.
בעת יציאת בני המשפחה מהבית, תדמה המערכת, מצב של אורח חיים רגיל המתנהל בבית (האורות ידלקו לסירוגין בחדרי השינה ותריסים יפתחו ויסגרו). מצב זה ירתיע פורצים מלהיכנס אל הבית.
לא מתעצלים ולא שוכחים אף פעם להפעיל את מערכת האזעקה כי כשיוצאים מהבית ואפילו לזמן קצר, לוחצים על תרחיש "היציאה מהבית", אשר מכבה את התאורה, מוריד תריסים, מכבה מיזוג אויר ודורך את מערכת האזעקה.

בכל בית בו גרים ילדים או קשישים, נוכל לקבוע לחצני מצוקה שיעבירו התרעה אל אחד מבני המשפחה ואל חברת השמירה כאשר מתרחש אירוע חריג בבית.

אחרון- הוא היכולת של בעלי הבית לפתוח את דלת הכניסה באמצעות הודעת SMS הנשלחת אל הבית באמצעות טלפון סלולרי. כך נמנע הצורך מלתת מפתח, או למסור את הקוד של דלת הכניסה אל עוזרת הבית.

2. חסכון ניכר בהוצאות חשמל
בבית חכם אין בזבוז של חשמל. נקודה. מערכת משולבת עם גלאי התנועה והנפח בבית, מכבה תאורה ומיזוג אוויר כאשר בחדרי השינה או באזורים ציבוריים אין תנועת אדם.
ניתן לקבוע שתאורה במעברים ושטחים ציבוריים תדלק באופן אוטומטי רק בזמן תנועת אדם.
כמו בבתי מלון ניתן לקבוע שבעת פתיחת חלון בחדר בו דולק מזגן, יכבה המזגן אוטומטי.

חסכון גם בעת הפעלה של דוד החשמל, שם נקבע שכל הדלקה ידנית של דוד החשמל (ללא שעון שבת), תכבה אותו לאחר פרק זמן עליו יחליט הלקוח.
ניתן להגדיל ולקבוע שכאשר נכנס אדם לחדר, תידלק התאורה באופן אוטומטי.

3. איכות חיים
בבית חכם ניכרת שליטה מיטבית על כל מערכות החשמל והתאורה בבית ואיכות החיים מתחילה כאשר מופעלים תרחישים שונים המותאמים לכל משפחה.
רוב ההפעלות בבית יבוצעו על ידי שימוש בלחצני הפעלה הקבועים בקירות ממש כמו בבית רגיל אולם תמיד ניתן להרחיב את יכולות השליטה באמצעות שלטים רחוקים, אינטרנט והודעות מסרון מטלפונים ניידים.

עוד על בית חכם
http://www.hadash-hot.co.il/tech/home-automation