דרופל ישראל - סיפור אהבה (ושאר רגשות)

ליאור | ביום ג', 10/10/2017 - 23:05

טוב המווווון זמן לא כתבתי כאן וכרגיל מערכת היחסים המורכבת שלי עם דרופל ממשיכה להתפתח...
אז במשך שנים חפרתי לכם, לעולם ולכל מי שהיה באיזור על דרופל ובמשך שנים דרופל ישראל היתה הפלטפורמה שמתוכה לינווייט פעלה והתפתחה.
ואז התפתחנו והתרחבנו והתחלנו להיכנס לעוד המון טכנולוגיות והתחלנו לנוע יותר לבניית אפליקציות ופחות לאתרים.
ובתהליך הזה התרחקתי משמעותית מדרופל (אני חושב שהשיא היה באחד מהדרופלקאמפים שבעיקר הסברתי למה צריך להשתמש בדברים שהם לא דרופל)
תהליך ההתרחקות הזה הוביל להזנחה משמעותית של דרופל ישראל - פשוט פחות היה איכפת לי - וכל הניסיונות שלי לערב עוד אנשים שירימו את הכפפה לא ממש התפתחו לשום מקום.

במהלך השנה האחרונה משהוא השתנה בצורה שאני מסתכל על דרופל ועל המקום שלה במכלול הפתרונות שלנו - זה כבר מזמן לא משחק סכום אפס שבו אתה בוחר בקופסא אחת או אחרת - אנחנו בונים היום אתרים ואפליקציות מורכבות במגוון טכנולוגיות ואחת מהן היא דרופל.
אחד מהפרויקטים הכי מרשימים שהרמנו השנה הוא האתר, מערכת ההזמנות ושכבת הapi של מלונות דן - ולדרופל היה חלק מרכזי גם בתור ספק תוכן דרך rest api וגם בתור מנוע התוכן העיקרי (לצד טכנולוגיות כמו node, react וgraphQL)
אני מתכוון להרחיב עוד רבות על מלונות דן ב בדרופלקאמפ הקרוב
אבל החוויה הזו של להתקרב בחזרה לדרופל שוב חידדה לי עד כמה המצב של דרופל ישראל איום ונורא.

אז השתמשתי בחג ושידרגתי את דרופל ישראל ל דרופל 8.4 בהתחשב שהאתר הזה הוקם לפניי 11 שנים אני די מרוצה שהצלחתי לשמר הרבה מהתכנים (מתי שהוא הfiles נשמטו מהnodes למרות שהקבצים עדיין נמצאים במקומם)
אני לא צופה שדרופל ישראל תחזור לימי גדולתה כל האקשן קורה בפייסבוק וזה בסדר (גם לי זה יותר נוח) אבל אני כן אשמח שזה יהיה בית לרכז את הפעילויות ולייצר עוגן לקהילה.

ליאת, אמיר, זהר, ענת, רועי - יהיה מגניב לחדש ימינו מקדם ועכשיו שחזרתם להתעסק בדרופל במשרה מלאה אין כבר תירוצים :) - מבחינתי עשיתי דחיפה ראשונה - אני מזמין אתכם לתרום ולעזור לייצר לקהילה הזו את הפנים שמגיעות לה.

תגובות